دهکده آبی پارس در رنکینگ بهترین پارک های آبی دنیا

تفریح و هیجان با استانداردهای جهان گفتگو با مدیر عامل دهکده آبی پارس مهندس زرانیه

 

" دهکده آبی پارس اولین مجموعه فرهنگی ورزشی و تفریحی ایران است که در مراحل مختلف اعم از تولید حمل  نصب و بهره برداری دارای پروانه کاربری استاندارد تایید شده از سازمان ملی استاندارد ایران است در صورتی که هیچ کدام از فضا های ورزشی ( استخر . زمین های فوتبال و ورزشگاه ها ) پیش از این دارای استاندارد نبوده اند . از این رو مجموعه دهکده آبی پارس نخستین مجموعه دارای استاندارد در ایران است. " آنچه خواندید بخشی از صحبت های حمید رضا زررانیه در خصوص استاندارد سازی مجموعه دهکده آبی پارس است.  این روزها با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و به طبع بالا رفتن سطح آگاهی مردم در مسائل مختلف با پدیده ایی رو به رو هستیم که بیش از پیش بار مسئولیت را به دوش مدیران مجموعه های مختلف سنگین میکند. در پس حجم عظیمی از اخبار که این روزها به لطف شبکه های اجتماعی در سرا سر دنیا منتشر میشود ادعا های گوناگونی مبنی بر ارئه خدمات استاندارد زمزمه میشود که باورش برای خیلی ها دشوار است .  در این خصوص با جناب آقای حمید رضا زررانیه گفتگویی داشتیم تا صحت این ادعا را جویا شویم.

دهکده آبی پارس در رنکینگ بهترین پارک های آبی دنیا...

استاندارد تعلق گرفته به این مجموعه بر اساس استاندارد های بین المللی در تمام دنیاست که پارک های آبی موظف هستند از این استاندارد ها تبعیت کنند و دهکده آبی پارس اولین مجموعه ایرانی است که در سطح بهترین پارک های آبی دنیاست. بزرگ ترین سازنده پارک آبی و بهترین بهره بردار از چنین مجموعه هایی شرکت " پولین " ترکیه است که تجهیزات دهکده آبی پادس را طراحی و راه اندازی کرده است. در راستای این موضوع مدیریت مجموعه تصمیم به برگزاری اولین دوره اپراتوری پرسنل را نیزدر دستور کار قرار داد و طی آن برای میز بان های این مجموعه که وظیفه راهنمایی و مراقبت از مدعوین را عهده دار هستند دوره های آموزشی برای کسب مدرک و گواهی منطبق با استاندارد های مجموعه برگزار شد.

دانش تجربی. چاشنی دانش فنی است

برای حصول به دستاورد خدمات استاندارد نشستی با انجمن شهر بازی داران داشتیم که منجر به اجرای یک همایش برای به روز رسانی آموزه های پیشین اعضای انجمن شد و نهایتا اطلاعات و آموزه ها به پرسنل های دهکده آبی پارس آموزش داده شد و حاصل این دوره های اموزشی چنین شد که اپراتورها بر اساس دانش فنی کسب کرده بعلاوه دانش تجربی که پیش از این داشتند به مراجعه کنندگان خدمات ارائه بدهند. در ایران پارک های آبی دیگری نیز وجود دارند که پرسنل و اپراتورهای آن تنها بر اساس تجربه خدماتی را ارائه میدهند اما خوش بختانه دهکده آبی پارس اولین و تنها مجموعه ایرانی است که خدمات مربوط به مشتریان را با دانش فنی و به کمک دانش تجربی ارائه میدهد. آنچه حائز اهمیت است اینکه خدمات استاندارد باید بر پایه دانش فنی ارائه شود و دانش تجربی می تواند به عنوان یک چاشنی در کنار اصول اساسی پیش رود.

نترسید و هیجان را احساس کنید.

از جمله مطالبی که در این دوره ها به پرسنل آموزش داده میشود نحوه برخرود با مشتری . نحوه راهنمایی مدعووین . استقبال از مشتری و... است به طور مثال هنگام استفاده از یک وسیله ایی عموم مشتری ها طریقه استفاده صحیح از آن را نمی دانند که این ندانستن موجب بروز خطرات و مشکلاتی بایشان خواهد شد اما وقتی اپراتور مربوطه آنان را راهنمایی میکند و روش صحیح استفاده از وسیله را به انان ابلاغ میکند نه تنها هیچ خطر و مشکلی پیش نخواهد امد بلکه لذت بیشتری هم نصیبشان خواهد شد در نتیجه زمانیکه کاربران از نکات ایمنی هنگام استفاده از دستگاه مطلع شوند متوجه آموزش پرسنل در جهت استاندارد سازی مجموعه دهکده آبی پارس میشوند.

نکات ایمنی را جدی بگیرید.

کاربران و متقاضیان استفاده از وسایل پارک باید به این نکته توجه داشته باشند که در صورت عدم رعایت به نکانی که اپراتور مربوطه به ایشان گوش زد میکند موجب ترسیدنشان میشود و هر جه این ترس بیشتر شود به همان میزان از درجه لذت و هیجان کاسته میشود. همچنین حوادثی که ممکن است برای مدعووین پیشامد شود فقط به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی و عدم توجه به راهنمای استفاده از تجهیزات است بنا بر این با اموزش های صورت گرفته و اطلاع رسانی نکات لازم به مرجوعین حادثه ایی پیش نخواهد آمد.

تا امروز مشکلی نداشته ایم.

در کنار هر دستگاه تعدادی اپراتور و پرسنل هستند که این تعداد بستگی به نوع کاربری آن وسیله دارد و مردم به راحتی می تنوانند هر گونه سوال مرتبط را با ایشان در میان بگذارند ضمن اینکه تا زمانیکه نکات لازم به مشتری ها و متقاضی ها ی استفاده کننده از دستگاه اعلام نشود اجازه کاربری به آنان داده نمیشود. از لحاظ نظافت و بهداشت نیز تک تک پزسنل دارای کارت بهداشت هستند و این مجموعه از طرف وزارت بهداشت و هم چنین محیط زیست رصد  میشود و مورد آزمایش قرار میگیرد چنان چه در طی این سال ها که مجموعه فعالیتش را آغاز کرده هیچ گونه مشکلی در این رابطه پیش نیامده است.

شهر بازی پارس در کنار دهکده آبی.

نکته جالب توجه در استاندارد سازی مجموعه دهکده آبی پارس تاسیس شهر بازی پارس در مجاورت پارک آبی است که تمام موارد استاندارد سازی پارک که پیش از این به آن اشاره شد را شامل میشود و از آنجا که مدیریت مجموعه قصد دارد این مجموعه فرهنگی ورزشی و تفریحی را بسط و گسترش دهد رعایت نکات استاندارد در دستور کارمان قرار گرفته است